Obsah

11. ročník festivalu „Dychovky pod Vtáčnikom“

Typ: ostatné
11. ročník festivalu „Dychovky pod Vtáčnikom“ 1Dňa 17.augusta 2019 sa v prírodnom amfiteátri v našej obci uskutočnil 11.ročník festivalu „Dychovky pod Vtáčnikom“

Dňa 17.augusta 2019 sa v prírodnom amfiteátri v našej obci uskutočnil 11.ročník festivalu „Dychovky pod Vtáčnikom“. Spoluorganizátorom bola susedná obec Kamenec pod Vtáčnikom a Regionálne kultúrne centrum Prievidza. Trenčiansky samosprávny kraj toto naše podujatie podporil finančne a zástupca krajského úradu JUDr. Ing.Jozef Stopka, PhD. odovzdal priamo na podujatí našej obci symbolický šek s finančnou hodnotou 1500 eur. Vystúpili tri kvalitné dychové hudby a to DH Lutilka od Žiaru nad Hronom, DH Vištučanka od Pezinka a z Českej republiky DH Moravská Veselka, ktorá odohrala aj tanečnú zábavu. Sprievodným podujatím boli predajné stánky s ručne zhotovenými výrobkami ľudových remeselníkov . Vyskúšať sme si mohli aj tradičné slovenské remeslá. Napríklad rezárstvo s Michalom Bartom alebo paličkovanie s Petrou Bartovou. Súčasťou podujatia bola i neplatená tombola, v ktorej návštevnici vyhrali pekné vecné ceny. Pre deti bolo pripravené maľovanie na tvár, skákací hrad, nafukovacia šmýkala, balóny, cukrová vata, pukance i medovníky. Občerstvenie zabezpečoval tím z chaty Hrádok a súkr. podnikateľ Dušan Hutár. Opäť sme v našej obci privítali veľké množstvo domácich občanov, rodákov, priateľov i hostí zo susedných obcí. Kto tam v ten deň bol, myslíme, že môže koštatovať - "naozaj pekné podujatie".

 


Vytvorené: 17. 9. 2019
Posledná aktualizácia: 17. 9. 2019 14:08
Autor: Správce Webu