Obsah

71. výročie SNP

Typ: ostatné
Foto 1pálenie vatry...

71. výročie SNP

pálenie vatry

V sobotu, 29. augusta 2015, sme si aj v našej obci pripomenuli 71. výročie SNP. Ráno od 7,30 hod. sme uskutočnili výstup na pohorie Vtáčnik, ktorého sa zúčastnilo viac ako 80 turistov. Popoludní o 15,00 hod. bol pre všetkých účastníkov výstupu pripravený výborný guláš, ktorý sa podával v prírodnom amfiteátri v Bystričanoch.

Hroby padlých hrdinov v našej obci sme upravili a pietnou spomienkou sme si pripomenuli udalosti doby minulej, doby vojnovej.

Večer o 19,00 hod. v amfiteátri vystúpil folklórny súbor Oslianka a dievčenská spevácka skupina Kolovrátok z obce Oslany. Po folklórnom vystúpení odznela hymna Slovenskej republiky a starosta obce zapálil vatru. Popri plápolajúcich plamienkoch a disko hudbe sa všetci zabávali do neskorých nočných hodín. Občerstvenie zabezpečovali členovia miestnej organizácie TJ Dynamo Bystričany. Počasie bolo ideálne, noc príjemne teplá a my sme toto leto zavŕšili ďalším pekným podujatím, na ktoré budú viacerí z nás určite radi spomínať.Vytvorené: 10. 9. 2015
Posledná aktualizácia: 1. 9. 2017 23:14
Autor: Správce Webu