Vianočný čas v Bystričanoch s príchodom Mikuláša

Sobota, 9. decembra 2023


Krásne prežité popoludnie plné čarovnej vianočnej atmosféry a dobrej nálady sme zažili počas podujatia obce Bystričany pod názvom "Vianočný čas v Bystričanoch s príchodom Mikuláša", ktoré sa uskutočnilo v sobotu, 9. decembra 2023, na námestí pred obecným úradom.

O začiatok programu sa postarala neposedná vločka Trblietka, ktorá očarila všetky zvedavé deti, ktoré sa prišli spoločne so svojou rodinou pozrieť, čo si pre nich organizátori podujatia pripravili.

Príjemnú vianočnú atmosféru nám priniesli aj naše deti zo základnej a materskej školy, ktoré si pripravili krásne vianočné piesne, pri ktorých nám aj nejedna slzička šťastia vypadla. Veľké poďakovanie patrí všetkých pedagógom, ktorí sa deťom usilovne venovali, aby ich naučili vianočné piesne, ktoré nám vo svojom vianočnom pásme zaspievali i zahrali.

Nasledovalo rozsvietenie vianočného stromčeka, ktorý sa celý rozžiaril pri príchode Mikuláša, anjelov a čertíkov, ktorí porozdávali všetkým dobrým deťom zdravé sladké mikulášske balíčky.

Vianočný pozdrav sme si vypočuli od hudobnej skupiny Black Band i od Ľudovej hudby Polianočka v podaní vianočných piesní a kolied.

Tešili sme sa aj z krásne vyzdobených vianočných stánkov s nádhrenými vianočnými ozdobami, dekoráciami, či hračkami.

Vôňa, ktorá sa šírila navôkol, lákala všetkých účastníkov na horúci čaj, punč, či na voňavé dobroty, ktoré každoročne patria k vianočným trhom v našej obci.

Ako sme si užili tento predvianočný "Vianočný čas v Bystričanoch", si môžete prezrieť v našej fotogalérií!

FOTOGALÉRIA