Dni obce Bystričany a oslavy 100. výročia Termálneho kúpaliska Chalmová

Termín
18.08.2023 - 19.08.2023

Detailné informácie


Letné slávnosti obce Bystričany boli v tomto roku späté s oslavou 100. výročia Termálneho kúpaliska Chalmová a s oslavami 635. výročia prvej písomnej zmienky o obci Bystričany.  Pre našu obec sú tieto oslavy najkrajším a najočakávanejším podujatím roka. Po prvý krát sa letné slávnosti obce konali v príjemnom prírodnom areáli nášho Termálneho kúpaliska Chalmová. Obec v spolupráci s Termálnym kúpaliskom Chalmová a Trenčianskym samosprávnym krajom pre účastníkov osláv pripravila bohatý program, ktorý začal už v piatok, 18. augusta, kedy sa v Kostole sv. Anny v Chalmovej uskutočnila sv. omša za občanov našej obce. V sobotu, 19. augusta sme sa spoločne s návštevníkmi letných slávnosti stretli v areáli Termálneho kúpaliska Chalmová, ktoré už dlhé roky tvorí neodmysliteľnú súčasť našej obce.

V tento deň sa prítomným prihovoril starosta obce Mgr. Filip Lukáč a slávnostne odovzdal ocenenia nasledovným laureátom Bystričianskeho štvorlístka:  Pravdová Anna, František Obžera, František Pažický, Termálne kúpalisko Chalmová pri príležitosti 100. výročia od jeho vzniku.

Po slávnostnom akte nasledovala  v tomto príjemnom prostredí zábava v podaní Latino show La Soleada, Bubnovej show Campana Batucada, či hudobnej skupiny Partia od Žiliny.
Vo večerných hodinách zavítal do našej obce známy spevák, legendárny Pavol Hammel, ktorý sa so svojou kapelou tešil z veľkého nadšeného publika. Po tomto skvelom vystúpení však program zďaleka neskončil. Nasledovala fascinujúca laserová show Yertigo, i skvelá tanečná zábava s DJ Kajom.

Veľmi nás teší, že mnohí návštevníci, ktorí v tento slávnostný deň pricestovali do našej obce a boli súčasťou tohtoročných letných slávností, neustále spomínajú na veselé zážitky z detstva, ktoré prežili práve v Bystričanoch a na "kúpalisku v Chalmovej".

Myslíme, že i tento rok sa letné slávnosti obce stali nezabudnuteľnými. Všetkým partnerom, organizátorom a účastníkom, ktorí sa na realizácií osláv spolupodieľali srdečne ďakujeme!

FOTOGALÉRIA